ویژگی رنگ آمیزی ساختمان با رنگ پلاستیک

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 19 بهمن 1396 در ساعت 10 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

قبل از پرداختن به بحث استفاده از رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان به توضیحاتی کلی درباره رنگ میپردازیم.نقاشی ساختمان به منظور ایجاد فضایی بکر و نو در محیط منزل ، اداره و یا محل کار به کار برده می شود، در واقع استفاده از نقاشی ساختمان یکی از ابزار های طراحی دکوراسیون در صنعت دکوراسیون محسوب می شود.

زمانی که میخواهیم رنگ و بوی جدیدی به طراحی وسایل و چیدمان منزل و دیوارها بدهیم یکی از گزینه ها این است که به سراغ ناشی ساختمان برویم. اصولا نقاشی ساختمان برای هر منزلی هر سه چهار سال یک بار در بهترین شرایط و سالی یک بار در بدترین شرایط لازم است.

استفاده از رنگ بر روی دیوارها کهنگی و فرسودگی را از بین می برد. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که نقاشی و یا رنگ آمیزی ساختمان نیاز به افراد متخصص خود دارد و برای ترکیب رنگ ها و این نکته که از چه نوع رنگی برای چه محل هایی استفاده کنیم کاملا نیاز به یک فرد متبحر دارد .

در این مقاله قصد داریم درباره ویژگی های رنگ آمیزی ساختمان با رنگ پلاستیک صحبت کنیم و مزیت ها و معایب آن را شرح دهیم. استفاده از رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان از لحاظ کار کردن با آن و رنگ کردن دیوارها نسبت به سایر رنگ ها ساده تر است.رنگ پلاستیک از رنگ هایی مانند رنگ های روغنی و دیگر رنگ ها سریع تر خشک می شود. برای استفاده از این نوع رنگ ها این موضوع را در نظر داشته باشید که باید چند سری رنگ بر روی هم با فواصل زمانی مشخص بر روی دیوار بزنید . بعد از هر بار رنگ زدن منتظر باشید که خشک شود و  بعد از اینکه مطمئن شدید خشک شد میتوانید دور جدید رنگ آمیزی را بر روی دیوار پیاده سازی کنید و اصولا بعد از چند مرحله رنگ کاری ساختمان با رنگ پلاستیک میتوانید کار را تحویل دهید.

از معایبی که برای این نوع رنگ میتوانیم نام ببریم این نکته است که جای موهای قلم مو بر روی این نوع رنگ به صورت واضح میماند و این موضوع زیبایی را از ظاهر دیوار رنگ شده خواهد گرفت.راه حل این موضوع این است که بهتر است به جای استفاده از قلم مو برای رنگ آمیزی رنگ پلاستیک از ابزار های دیگر نقاشی ساختمان که رولی هستند و جای آنها بر روی رنگ نمیماند استفاده کنیم.

البته در پایان این نکته نیز قابل ذکر است که در بیشتر موارد استفاده از رنگ پلاستیک در سقف ها پیشنهاد می شود .علت این امر این است که رنگ پلاستیک که در نقاشی ساختمان استفاده می شوند رنگ های مات هستند و رنگ مات بهترین گزینه برای نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی سقف به شمار می رود.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :