نقاشان و رنگ کاران حرفه‌ای ساختمانی ایران چه کسانی هستند

9 / 10
از 68 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 19 بهمن 1396 در ساعت 10 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نقاشان و رنگ کاران حرفه‌ای ساختمانی ایران چه کسانی هستند؟

 

حرفه نقاشی ساختمان جزو مشاغل عمرانی - خدماتی بوده و در درجه سختی جزو مشاغل نیمه سخت به شمار می رود. 

نقاشی ساختمان تقریبا مرحله پایانی ساختمان سازی در پروژه های ساختمانی بوده و بعد از اتمام گچ کاری توسط گچ کارها آغاز می شود. هم گچ کاری و هم نقاشی ساختمان در ایران قدمت بسیار زیادی دارند . هنر گچ کاری و نقاشی ساختمان طی سال های گذشته در ایران بسیار رونق یافته اند. بخصوص هنر نقاشی با رونق یافتن رنگ های مختلف و پیدا کردن ابعاد مختلف همچون رنگ آمیزی با کنیتکس، رنگ آمیزی با مولتی کالر، رنگ آمیزی با بلکا، نگ آمیزی با اکرلیک، پتنه، کاغذ دیواری و انواع رنگ آمیزهای دیگر جذابیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

جذابیت نقاشی ساختمان به تنوع رنگ و تنوع طرح هایی است که نقاشان می توانند خلق کنند. هماهنگی لوازم خانه با رنگ دیوارها و درها می تواند بر زیباتر دیده شدن منزل و دل انگیزتر شدن محیط زندگی بیافزاید. 

اغلب خانم ها حساسیت بسیار زیادی نسبت به رنگ خانه و هارمونی آن با لوازم مختلف دارند. 

نقاشان ساختمان  حرفه ای

در حال حاضر نقاشی ساختمان در شهر تهران رونق بسیار زیادی دارد و بیش از 90 درصد نقاشان ماهر و چیره دست در ایران را شهروندان آذربایجانی بخصوص هنرمندان قره داغی تشکیل می دهند. 

بسیاری از رنگ فروشی های موجود، اکثر قریب به اتفاق تولدی کننده گان رنگ، بیش از 90 درصد پیمانکاران و روی هم رفته بیش از 90 درصد فعالان عرصه رنگ و رنگ آمیزی را آذربایجانی ها در اختیار دارند. 

در حال حاضر گروه های رنگ کاری ساختمان در بسیاری از کشورهای جهان حضورز دارند. استقبال بسیار زیاد ایتالیایی ها، ترکیه ای، کشورهای حاشیه خلیج فارس، آلمانی و فرانسوی ها از هنر رنگ آمیزی باعث شده است تا این حرفه به شکل یک حرفه بین المللی در بیاید. 

نقاشان آذربایجانی نه تنها متناسب با تغییر و تحولات جهانی در عرصه رنگ و رنگ کاری ساختمان گام بر میدارند بلکه بسیاری از تکنیک ها و فنون جدید را ابداع می کنند. 

در حال اضر بسیاری از لوازم پر کاربرد همچون قام های مختلف، غلتک های نقاشی، تیغ ها و کارتک ها و ... همگی از ابتکارات این نقاشان است. نقاشان آذربایجانی توانایی بسیاری زیادی در الهام گرفتن از طبیعت در رنگ آمیزی دارند. که علت آن به دشت ها و کوه های سر سبز  رنگارنگ این سرزمین است.

منطقه قره داغ آذربایجان به عنوان نگین آذربایجان و قلب تپنده ایران همچنان در عرصه رنگ و رنگ کاری ساختمان و گچ کاری ساختمانی پیشرو بوده و زیبایی و هنر را تقدیم خانه های هر ایرانی می کنند.

در حال حاضر اتحادیه های کارگری در عرصه نقاشی و گچ کاری به ابتکار آنها راه اندازی شده و ارتباطات گسترده ای با وزارت کار و رفه اجتماعی دارند.  

نقاشان برجسته ایرانی و بعبارتی بدنه اصلی نقاشان ساختمانی که قدرت و قابلیت رنگ آمیزی با انواع رنگ های مختلف را دارند کسانی هستند که از دل طبیعت برخاسته و با در هم آمیختن طبیعت و مهارت، توانسته اند نقش ها و نگارهای ماندگاری خلق کنند. 

رنگ آمیزی برج آزادی، رنگ کاری ساختمان مجلس شورای اسلامی، رنگ آمیزی استادیوم آزادی، رنگ آمیزی هتل استقلال، رنگ آمیزی هتل اسپیناس، رنگ آمیزی نمای داخل برج میلاد، رنگ آمیزی برج مخابرات جمهوری آذربایجان، رنگ آمیزی نگارخانه سنتی تبریز، رنگ آمیزی بخش داخلی 33 پل ، رنگ آمیزی مجسمه آزادی در بغداد بعد از سقوط صدام حسین، رنگ آمیزی سازمان میراث فرهنگی، رنگ آمیزی نمای داخلی ساختمان وزارت کشور، رنگ آمیزی ساختمان های اصلی دانشگاه تهران و بهشتی، رنگ آمیزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رنگ آمیزی وزارت نیرو، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان وزارت کار ورفه اجتماعی، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان وزارت امور خارجه، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان وزارت راه و شهرسازی، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان پاستور (کاخ ریاست جمهوری، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان وزارت  وزارت دادگستری و ساختمان قوه قضائیه، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان مرکزی فرماندهی پلیس تهران، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان وزارت نفت، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان وزارت دفاع، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان معاونت امور زنان، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان وزارت اقتصاد و دارای، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان وزارت صنعت و معدن و تجارت ، رنگ آمیزی و نقاشی سازه های میراث فرهنگی، سازمان محیط زیست کشور، رنگ آمیزی و نقاشی جاده ها و راه های مواصلاتی و ارتباطی، رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان شهرداری تهران، کمیته امداد کشور، ساختمان ستاد فرمان اجرایی امام، کارخانه کاله، کارخانه ایران خودرو، کارخانه سایپا، نمایندگی بزن، نمایدندگی بی ام و ، نمایندگی پژو و .... جزو افتخارات این گروه های نقاشی است. 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :