نصب کاغذ دیواری

10 / 10
از 2 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 1 مهر 1396 در ساعت 8 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر شما نیز از وضع کنونی دیوار های منزلتان خسته شده اید و به نظرتان بهتر است تا طرح زیبا تری بر روی دیوارهای شما ایجاد شود و یا حتی اگر جز آن دسته از افرادی هستید که دیوار های خانه شما دچار نم زدگی و یا تخریب رنگ و گچ شده است ما به شما استفاده از کاغذ دیواری را پیشنهاد میکنیم. بهتر است برای نصب کاغذ دیواری از یک متخصص کمک بگیرید ولی اگر مایل به این کار نیستید میتوانید خودتان جهت نصب کاغذ دیواری اقدام کنید. برای این کار ابتدا باید این مقاله آموزشی در گروه نقاشی ساختمان بیرامی را کامل مطالعه تا بدانید به چه ابزار ها و وسایلی نیازمندید و همچنین باید به چه صورتی عمل نمایید.

ابزار هایی که برای نصب کاغذ دیواری مورد نیاز است به شرح زیر می باشد:

  • میز کار
  • قلموی بزرگ
  • کاردک پلاستیکی
  • تیغ موکت بری
  • خط کش

برای شروع نصب کاغذ دیواری بهتر است لوازم منزل به طور کامل جمع آوری شود ولی در صورتی که امکان این امر برای شما مهیا نبود نیز میتوانید وسایل را با فاصله ی حداقل یک و نیم متر از دیوار قرار دهید. میتوان به جای میز مخصوص کاغذ دیواری از میز ناهار خوری و از خط کش از هر وسیله ی دیگری که میتواند کار مشابه را انجام داده و صاف باشد نیز استفاده نمایید.

چسب مخصوص کاغذ دیواری نوعی پودر است که برای عمل آوری آن باید با مقداری آب و چسب چوب مخلوط شود در صورتی که میتوانید ابزار هم زدن رنگ که شامل یک پره مخصوص است را تهیه کنید کار راحت تر و چسب بهتری به دست خواهید آورد. نصاب های حرفه ای ماهر با استفاده از این پره و اتصال آن به دریل میتوانند با هم زدن با سرعت بالا به چسب مناسب تری برای نصب کاغذ دیواری دست یابند.

برای شروع کار نصب کاغذ دیواری بهتر است اول دیوار ها را بررسی کنید تا اگر نم زدگی و یا حباب زدگی در زیر گچ دیوار مشاهده کردید نسبت به رفع کردن آنها اقدام کنید زیرا وجود دیوار نم زده و یا گچ حباب دار در زیر کاغذ دیواری موجب کاهش کیفیت نهایی کار خواهد شد و عمر کاغذ دیواری را کاهش خواهد داد.

پس از برطرف کردن نم دیوار در صورتی که کل خانه شما از دیوار گچی استفاده شده است کل دیوار را باید با روغن الیف که در رنگ و ابزار فروشی ها موجود می باشد روغن کاری کنید ولی در صورتی که دیوار های خانه شما رنگ آمیزی ساختمان شده است نیازی به روغن کاری کل خانه نیست و تنها همان قسمت نم زده ی اصلاح شده را روغن کاری کنید کافی است.

پس از انجام کار های بالا بایستی ترک ها و حفره های دیوار گرفته شود این کار به وسیله ی بتونه قابل انجام است منتهی حتما به خاطر داشته باشید که پس از بتونه کاری حتما یک لایه رنگ روغن در حد استر زدن بر روی دیوار انجام شود تا لکه های به جا مانده از بتونه کاری در زیر کاغذ دیواری دیده نشود.

برای نصب کاغذ دیواری لازم نیست حتما رادیاتور ها را باز کنید زیرا آب بندی مجدد آنها کار سختی است برای کاغذ دیواری کردن پشت رادیاتور ها لازم است با استفاده از یک ابزار تی شکل این کار را انجام دهید و در صورتی که فاصله رادیاتور از دیوار بیشتر است نیز میتوانید با دست این کار را انجام دهید. برای نصب قواره اول کاغذ دیواری لازم است تا به اندازه ی 5 تا 10 سانت بیشتر از اندازه دیوار کاغذ دیواری را برش زده و بر روی زمین قرار دهیم توجه به این نکته که این کار تنها برای قواره اول انجام میشود ضروری می باشد زیرا در صورتی که کاغذ دیواری شما طرح دار باشد باید قواره های بعدی را در ادامه ی طرح به کار رفته شده در قواره اول به کار ببرید.

پس از برش دادن کاغذ دیواری ها و پایان رول آن نسبت به چسب زدن و چسباندن آنها به دیوار اقدام کنیم. برای آنکه بتوانید کاغذ دیواری را اصولی چسب بزنید لازم است بدانید که بهتر است چسب را با استفاده از قلموی بزرگ و از وسط کاغذ دیواری به لبه ها چسب بزنید و توجه داشته باشید که لبه ها زیاد چسبی نشوند.

پس از چسب زدن کاغذ دیواری را از بالا به سمت پایین بچسبانید. پس از نصب قواره اول، نصب ما بقی قواره ها زحمت آنچنانی نخواهد داشت. کافی است پس از قرار دادن لبه بالایی کاغذ دیواری بر روی دیوار آنرا با کاردک پلاستیکی یا خط کش صاف نمایید. توجه داشته باشید که برای چسب زدن کاغذ دیواری مدت زمان در نظر گرفته شده است و اگر بالا 15 دقیقه کاغذ دیواری چسب خورده نصب نشود خراب شده و بیشتر از حد کش میاد که دیگر قابل استفاده نیست.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :