نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

استفاده از رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان دارای برخی مزایا و معایب است که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد. در زمینه انواع رنگ آمیزی ها دو نوع رنگ روغنی و پلاستیک بیشتر از سایر رنگ ها مورد توجه قرار گرفته اند . که در این دو مقوله هم استفاده از رنگ های پلاستیک در دنیای نقاشی ساختمان مطرح تر است و به لحاظ مزایای بیشتر و راحتی استفاده ای که دارد مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. نقاشان ساختمان بیشتر از رنگ پلاستیک استفاده میکنند. و پیشنهادشان برای کسانی که میخواهند رنگ آمیزی انجام بدهند نیز همین است.چرا که راحتی کار با این نوع رنگ یعنی نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک از انواع رنگ های دیگر بیشتر است.

البته باید بگوییم که این رنگ ها به شکل ها ی مختلف و با ابزار آلات مختلف نقاشی ساختمان پیاده سازی می شوند و ترکیب شدن رنگ های متفاوت و استفاده از ابزار آلات خاص برای زیبا سازی رنگ آمیزی به سلیقه ی افرادی دارد که میخواهند در آن فضا زندگی کرده و از آن استفاده کنند. برخی از افراد فکر میکنند که همه میتوانند رنگ ها را برای آماده کردن جهت رنگ آمیزی با هم مخلوط کنند این در صورتی است که این طرز فکر کاملا اشتباه بوده و ترکیب کردن رنگ نیاز به تخصص خاص خود دارد که فقط کسانی این تخصص را دارند که حرفه شان رنگ آمیزی ساختمان است .

رنگ پلاستیک چگونه ساخته می شود

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اصول تهیه رنگ پلاستیک چیست و چگونه تهیه می شود، در این مورد باید بگوییم ذرات معلق رنگ در آب که با نوعی چسب با هم ترکیب می شوند تشکیل رنگ پلاستیک را می دهند.که در صنعت رنگ آمیزی و ناشی ساختمان با رنگ پلاستیک توانسته است جایگاهی بسیار ویزه داشته باشد. برای دسته بندی رنگ های پلاستیک باید بگوییم که این رنگ ها بر دو نوع تقسیم بندی می شوند، رنگ پلاستیک مات و نیم پلاستیک مات که هر کدام را در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

از معایب نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک این نکته را میتوان متذکر  شد که اگر این نوع رنگ با قلم مو بر روی دیوار زده شود جا و رد قلم مو بر روی دیوار میماند و ظاهر جالبی نمیشود بنابراین اکثر کسانی که میخواهند منزل و یا محل کارشان را رنگ آمیزی کنند ترجیح میدهند که رنگ پلاستیک را با سایر لوازم رنگ آمیزی مانند غلتک های خاص رنگ آمیزی انجام دهند که جای قلم مو بر روی رنگ ها باقی نماند. البته اگر رنگ پلاستیک با ابزار و ادوات رنگ آمیزی مثل غلتک و یا سایر لوازم انجام شود بسیار رنگ آمیزی زیبا و شیکی خواهد شد . البته با تمام این اوصاف استفاده از این نوع رنگ یعنی رنگ پلاستیک بیشتر برای استفاده در سقف پیشنهاد می شود. 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :