نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

در این بخش از رنگ آمیزی ساختمان بیرامی در مورد نقاشی ساختمان با رنگ روغنی صحبت خواهیم کرد. پس تا انتها همراه ما باشید.

در ابتدا باید بدانید که رنگ روغنی بیشتر مناسب که فضاهایی از منزل شماست تا بتوانید بیشترین استفاده را از نقاشی ساختمان خود داشته باشید. بهترین مکان هایی که میتوان در آنها از رنگ روغنی استفاده کرد آشپزخانه است که بهتر است سقف و دیوار ها همگی با رنگ روغن رنگ آمیزی شود. این کار باعث میشود تا در صورتی که بعد از مدتی متوجه آلودگی در محیط آشپزخانه شدید آنرا به راحتی با یک دستمال نمدار پاک نمایید.
بهترین انتخاب این است که درب و پنجره ها همگی با رنگ روغنی رنگ آمیزی شوند این کار باعث میشود تا از آسیب رسیدن به درب و پنجره ای که در معرض آب و هوا هستند جلوگیری شود. برای اتاق ها به دلیل آنکه بخار چرب در آنها جریان ندارد لزومی  به رنگ روغن برای درب و پنجره نیست و تنها به رنگ روغن زدن به دیوارها میتوان بسنده کرد.

 سقف اتاق خوابها را معمولا از رنگ پلاستیک استفاده میکنند تا زیبایی بیشتری داشته باشد. توجه داشته باشید که اگر سقف اتاق خواب نیز با رنگ روغنی رنگ آمیزی شود نور منعکس شده از لامپ ها به صورت آزار دهنده ایی منعکس شده و باعث دلزدگی شما خواهد شد.
در صورتی که طبق گفته های بالا مایل به نقاشی ساختمان خود به وسیله رنگ روغنی هستیدباید مراحل زیر را انجام دهید. ابتدا باید زیر سطحی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید با بتونه زدن و یا انجام ماستیک آماده نمایید. کارایی ماستیک برای صافی و یکنواختی سطح دیوار می باشد.

شاید همینک سوالی که برای شما پیش آید این باشد که ماستیک چیست؟

ماستیک یکی از انواع بتونه موجود در بازار می باشد. این نوع بتونه شل تر از بتونه معمولی می باشد و برای استفاده از آن باید آنرا به صورت یک تکه با استفاده از تیغه و کاردک مخصوص بر روی سطح دیوار کشید. نکته پایانی اینکه بهترین نتیجه زمانی رخ میدهد که از روغن الف برای زیر کار استفاده شود.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :